Молитвы от арестантки.


 

   Молитвы для арестантов, их семей и для тюремных надзирателей, лагерных дубаков.

1. Повседневное исповедование грехов.

   Исповедаю Тебе, Господу Богу моему и Творцу, во Святей Троице Единому, славимому и покланяемому Отцу и Сыну и Святому Духу вся мои грехи, яже содеях во все дни живота моего, и на всякий час, и в настоящее время, и в прешедшия дни и нощи, делом, словом, помышлением, объядением, пиянством, тайноядением, празднословием, унынием, леностию, прекословием, непослушанием, оклеветанием, осуждением, небрежением, самолюбием, многостяжанием, хищением, непрвдоглаголанием, скверноприбытниством, мшелоимством, ревнованием, завистию, помятозлобием, ненавистию, лихоимством, и всеми моими чувствы: зрением, слухом, обонянием, вкусом, осязанием и прочими моими грехи, душевными вкупе и телесными, имиже Тебе, Бога моего и Творца, прогневах, и ближняго моего онеправдовах; о сих жалея, винна себе Тебе, Богу моему, представляю и имею волю каятися: точию, Господи Боже мой, помози ми, со слезами смиренно молю Тя: прешедшая же согрешения моя милосердием Твоим прости ми, и разреши от всех сих, яже изглаголах пред Тобою, яко Благ и Человеколюбец.

 

2.Честному Кресту

(знаменуй себя крестом и говори молитву):

    Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящий Его. Яко исчезает дым да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Преестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняй бесы силою на тебе пропятого Господа нашего Ииусуса Христа, во ад сшедшаго и поправшего силу диаволю, и даровавшего нам тебе, Крест Свой Честный на прогнание всякого супостата. О, Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожою Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.

 

3.Молитва Господня

   Отче наш, Иже еси на небесах!

   Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля твоя, яко на небеси, и на земле. Хлеб наш насущный даждь нам днесь. И остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должникам нашим;и не введи нас во искушение, но избави нас от лукавого.

   Слава Отцу и Сыну и Святому Духу. Аминь.

 

4.Молитва Пресвятой Богородице.

    Благого Царя Благая Мати, Пречистая и Благословенная Богородица Мария, милость Сына Твоего и Бога нашего излей на страстную мою душу и Твоими молитвами настави мя на деяния благая, да прочее время живота моего без порока прейду и Тобою рай да обрящу. Богородице Дево, едина Чистая и Благословенная.

 

5.Молитва Ангелу Хранителю.

   Ангел Христов, хранитель мой святый и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешний день, и от всякаго лукавствия противнаго ми врага избави мя, да ни в коемже гресе прогневаю Бога моего: но моли за мя, грешнаго и недастойнаго раба, яко да достойна мя покажеши благости и милости Всесвятыя Троицы, и Матере Господа моего Иисуса Христа и всех святых. Аминь.

 

Источник: Краткий молитвослов

Читать: Молитва спасёт в тюрьме от сплетен.

Поделиться:


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

При написании комментария можно использовать функции HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>